1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

IPTV in Dreambox, VU+ in Clarke-Tech / Xtrend

Discussion in 'Internetna televizija' started by sidney70, Jan 9, 2012.

1. sidney70

sidney70 Učenik

a ves mogoce kateri sprejemniki to podpirajo ???

2. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

Menda na OpenPLi dela to OK in na vseh sprejemnikih (VU+, CT in DM). Trenutno na forumu potekajo neki pogovori, bom vidu če bo tud men ratal usposobit, da bo stream delal v navadnem seznamu TV kanalov.

3. sidney70

sidney70 Učenik

dreamboxi ziher delajo .. od 800 hd dalje ...

4. OldSkul

Škoda ker ni nobenega posnetka na youtubu o IPTV kanalih v buketih+dreambox.

5. OldSkul

A ti imas DM7020? Drugace pa zakon zadeva. Lahko malo razlozis kako si zrihtal to stvar?

6. OldSkul

Razumem :) Sam sicer nimam IPTVja, ga pa ima stara mama (T-2). Bom pa enkrat probal pri njej. Če mi bo ratal zrihtat, je naslednja postaja IPTV tudi pri meni doma :D Že tretjič hehe

Edina velika tezava, ki jo vidim je, da na te kanale ne mores pripet EPGja.

Kater modem pa imas? Vdsl1 ali vdsl2 model?

7. sidney70

sidney70 Učenik

kaj pa udp proxy ??? ima kdo izkusnje ?

8. OldSkul

Danes sem probal udpxy usposobit, pa mi hudič ni delalo. Sumim, da je nekaj z firewallom narobe. Imam toastman najnovejši firnware, kjer je udpxy že notri vgrajen, tako da ga kar preko menija vklopiš (+izbereš port). Do "status" strani lahko bp dostopam, samo ko pa skušam odpret kanal preko PCja, se sicer pC poveže na udpxy, vendar ni slike. Sem probal različne firewall izjeme (kar sem pač najdu po forumih), pa ni nič prijelo. Crap

9. OldSkul

Mam idejo. Presnemi si probram TDReader Lite, ki omogoči, da preberiš SID posameznega programa. Navodila:
    Very easy, I use TSreader lite (it´s free of charge) to open the http:// stream, the you have to check the "Program xx" e.g. "Program 17501" this means SID is in Dec 17051 and now convert it to hex. -> 445D

Rezultat je:
    #SERVICE 1:0:1:445D:0:0:0:0:0:0:

10. OldSkul

VDSL1 je modem.

Drugače pa probaj tist program pa poročaj kak bo.

11. OldSkul

Pa si probal, če potem kanal dela, ko mu spremeniš SID?

12. OldSkul

To pomeni, da bi se dalo zrihtat ;) Samo še probat bi moral EPG uvozit, samo ker ti zelo verjetno uporabljaš CrossEPG, ti ne morem pomagat, ker sam uporabljam XMLTV Importer.

13. OldSkul

Sem probal na xmltv importer in ne dela (zaenkrat). Service ID je problem, ker se kot service id šteje vse tole: 1:0:1:3567:0:0:0:0:0:0:http%3a//xxx.xxx.xxx.xxx%3aXXXX/udp/239.1.1.115%3a5000 IN NE SAMO 1:0:1:3567:0:0:0:0:0:0:
    Škoda, brez EPGja je vse skupaj 80% manj zanimivo, vsaj meni.

In pa še nekaj bi omenil. IPTV ni samo omejen na Dreambox mašine. Vem, da je DreamMultimedia dodala to funkcijo v zadnjo verzijo Enigme, ki pa so jo zaklenili :cursing: Ampak...
    OpenPLi ekipa je pravtako dodala to funkcijo v svoj image, tako da se lahko IPTV gleda na Dreambox, VU+ in Clarke-Tech/Xtrend sprejemnikih. Ravno tako lahko enostavno v E2 bouquet daš stream od nekega kanala, ki se nahaja na drugem E2 sprejemniku v mreži.

Primer: Na 1. sprejemniku imam 4.8E satelit, ki ga na drugem sprejemniku nimam. V bouquet na 2. sprejemniku sem dodal STREAM od nekega kanala, ki se nahaja na 4.8E satelitu. In to je to. Zdej lahko na 2. sprejemniku pravtako gledam kanale, ki jih imam na 1. sprejemniku. Omejitev je seveda ta, da je tuner v 1. sprejemniku zaseden, tako da je dobro, da imaš dvojni tuner ;)

14. OldSkul

Pa še nekaj. Imaš vklopljen EIT sistem? Ker na PLi forumu je en napisal, da preko IPTV dobiva "preprosti" EPG, zdaj/potem informacijo.

15. sidney70

sidney70 Učenik

eee ravno zato me mika en E2 sprejemnik ... samo problem mam, ker mam se adsl in bi lahko mel samo iptv brez cs ...baje bi zato rabu utp proxy ... zdej mi silol dela na pc-ju, samo mam 2 mrezni karti ...

16. OldSkul

Sharkec, glede na to da imaš več mašin. Bi lahko na eni mašini probal, kako dela IPTV na OpenPLi sliki?

Trenutno je PLi najbolj napredni image in tudi edini podpira streaming v seznamu kanala (poleg enigme od dreamboxa, ki pa je closed source zdej). Tukaj lahko spremljaš razvoj streaminga:

Hello guest, Thank you for Register or you log to see the links!

Če se ti da probaj in poročaj. Kot vidiš, se nekaj omenja tudi EIT... Čist možno je, da boš pri OpenPLi dobil tudi EIT podatke!

Hvala in lp

17. sidney70

sidney70 Učenik

na zalost mam dm7020 ... zanimam se pa za nakup enega e2 sprejemnika ... za zacetek kak 500hd ali 800 se ... sem bil zagret za 7020hd, pa je skor mal prevec denarja za ta cajt ... zidamo pa to, pol pa ne gre vse naenkrat

18. OldSkul

Sharkec, s tanovim OpenPLi sem uspešno uvozil EPG na IPTV kanale. Je pa nujno, da se spremeni SID kanala, zdej pa ne vem, če kanal po spremembi SID spet dela. Ti si rekel, da ti to dela, samo ne vem če je isto tudi na OpenPLi.

lahko probaš tudi sam, samo ne vem, če ti bo na CrossEPG to ratalo...
    Poišči, kje so .xml datoteke za CrossEPG (jaz sem pozabu) in dej tole datoteko, ki je v priponki v mapo, kjer so ti fajli!

Potem pa odpri IPTV bouguet in spremeni za Slo1 in SLO2
    Važen je samo prvi del, to je SID. Ostalo pa spremeni, glede na nastavitve, ki jih imaš.

Attached Files:

19. OldSkul

Aha, očitno T2 spušča v obtok EPG samo pri nekaterih kanalih oz. samo pri HRT1/2. OK nima veze, bomo zrihtal lastni EPG :)
    HRT bi moral delat. A si pogledal SID tudi preko TSReader programa?
    Omenil si tudi, da majo nekateri kanali isti SID. Na pli forumu sem dobil info, da se lahko naredi tole. Pobereš namespace (odebeljeno) od nekega random kanala in dobiš recimo tole: 1:0:1:SID:0:0:820000:0:0:0:
    Probaj še to, če dela!

Drugače pa imam tule zate dva fajla, ki jih daš v /etc/epgimport
    Najprej seveda preko feeda presnami xmltv import (presnami vse kar se začne z xmltv) in poženi ta lastni EPG.
    slo.channels.xml seveda prirediš glede na lastno stanje.

Hvala in
    lp

Attached Files:

• EPG.rar
      File size:
      492 bytes
      Views:
      139
  20. OldSkul

ni prazen, dve vrstici sta, samo tega pa ne mores spreminjat, to lahko samo jst.

Share This Page