1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

Kako povezati zunanji disk z DM 800

Discussion in 'Enigma 2 sprejemniki' started by mbguzzi, Dec 21, 2010.

1. mbguzzi

mbguzzi Početnik

Ali mi lahko kdo da nasvet, jaz na mojem DM 800 nikakor ne morem povezati zunanjega diska preko USB in kako se povezati npr. s PC in njegovim trdim diskom, ki sta znotraj mreže, da bi si ogledal kakšen film oz. posnel kakšen film preko Dreama! Med vtičniki ga ne najde! Ali obstaja kakšen "poceni" trik ali izkušnja? Uporabljam sliko Newnigma 2. 8o

2. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

A ni tako, da se na dm800 ne da gledat filme?

3. mbguzzi

mbguzzi Početnik

No sej ravno to me zanima? Samo če ma opcijo snemanja, potem predvidevam, da ima tudi opcijo gledat tisto kar si posnel!?

4. OldSkul

ja posnete fajle lahko predvaja, ne more pa .avi, .mkv fajlov predvajat. Kokr jst vemm...
    Drugače pa poglej v oddelek VU+, kjer smo se pogovarjali o dodajanju diska. Avtor teme je ufm, se mi zdi.

5. GaS

GaS Početnik

Uf jest pa disk vidim. samo, ne morem nic njim delat. Ko dam na recording path, mi napise neveljavn folder (al nekaj takega=)
    Ma kdo kaksna fajn navodila za geminija kako "ustimat" zunanji esata hdd.

Pa se ena stvar, ko mountas hdd v DM, potem ga v windowsih ne vidim več. A je to normalno?

6. OldSkul

moral bi delat, men na openpli dela brezhibno, je pa res da imam notranji disk. Sem pa enkrat probal z USB ključkom in sem lahko bp spremenil recording path na usb ključek!

7. GaS

GaS Početnik

Notranji disk na 500?

Ma v bistvu se mi bolj gre da bi 500 uporbil kot media players, ceprav vem da bi blo skor boljs kupit wdlive al pa kej takega za to, 500 pa uporabit za snemat

8. OldSkul

ne, govoril sem za vu+ duo. Na dm500hd nimam diska (itak), tam uporabljam snemanje na NAS, kar tudi dela brezhibno.

9. GaS

GaS Početnik

hm pomoje je problem da je hdd prazen (nima folderja), samo nekako ne morem do njega prit. V Win Xp al pa 7, ga po mountu nikako ne najde.

A kdo ve kaj bi moral naredit da bi ga nasel preko prenosnika z usb kablom?

Edit: sem pogruntal, gre samo preko ftp, pa v media je potem shortcut do hdd-ja

10. mbguzzi

mbguzzi Početnik

Ali lahko to bolj natančno opišeš s ftp - me res zanima, ker nimam več volje po pečenju filmov na DVD s prenosnimi trdimi diski je res toliko bolj enostavno. Sem ziher da obstaja ta možnost, saj je to vendar Dream Box!

11. GaS

GaS Početnik

Sorry za pozne odgovor, mal sem pozabil na tole stran.
    V bistvu je res lahko. Disk moras "spoznati" z DM..... potem pa se preko ftp-ja povežeš na DM, greš v media, tam vidiš ime diska (ki si mu ga dal ko si hdd spoznal z DM), nrediš direktorije, oz. UL filme in to je to. Potem pa rabiš še na DM predvajalnik datotek (za divx, hd še nisem sprobal) oz. dvd player za DVD-je.
    In to je to :)

Share This Page