1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

Kateri router

Discussion in 'Internetna televizija' started by ufm, Apr 11, 2012.

1. ufm

ufm Zlatna sredina

Menjal bom router, da bo podpiral multicast in imel tudi možnosti za restrikcije uporabnikov (tako wifi, kot preko UTP), pa da bom lahko rezerviral določene IP številke za določene naprave. Kateri model priporočate?

2. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

Asus N16
    Netgear 3500L

Zakaj? Oba imam doma, oba podpirata Tomato.

3. ufm

ufm Zlatna sredina

In zmagovalec od teh dveh je? Kateremu dlje nese? Wifi mislim! Je tomato a must have ali lahko z original FW pridem OK skozi?

4. svarog

svarog Moderator Staff Member

zmagovalec je tisti ki podpira dd-wrt :) sam imam tp-link. qos deluje ok.static leases delujejo ok.multicaste podpira. domet ima ok. aja model :) TP-Link TL-WR741ND 150 Mbps. cena okoli 20e.
    tomato je tudi ok, sam sem pač navajen na dd

5. ufm

ufm Zlatna sredina

Cena je res ZELO ugodna. Kaj pravi Oldskul? Počakam še njegov komentar.

6. svarog

sicer je to tako težko govoriti,ampak sam ga imam in deluje super.kot zgoraj opisano. sta ona dva druga modela,kak razred višje in tudi precej dražja. koliko dometa, pa rabiš?
    drugače pa je tale model baje bestbuy: TL-WR1043ND cena okoli 50e
    asusa ne poznam,sem pa imel prej enega netgeara in so bili z njim sami problemi. je pa tudi res,da na njemu ni laufal linux in se na njega ni dalo naložiti paradajz ali pa dd.

7. OldSkul

Če že kupuješ kupi vsaj TP-Link 1043, ki je gigabit router, podpira tudi 300Mbit wireless. DD-WRT ti pa za ta router ne priporočam, je tudi original čist OK. Tomato pa tu ne dela.
    tOMATO pa je po moje boljši od DD-WRT.

8. nikonja

nikonja Početnik

imam tudi sam netgear-a 3500l in sam ultra zadovoljen znjim, tomato sam dal isti dan ko sam ga kupil.
    Vse te funkcije kaj si naštel omogoča skoraj vsak router danes, ampak če imaš ogromno hišo predlagam enega z vsaj 2 zunanje antene.

9. svarog

:) hehe. bo vojna? kot marsi kje na to temo :) paradajz vs dd

10. svarog

1043 ima tri, se kar malo iskri okoli :)

11. svarog

aja če imaš linijo do 10m ne rabiš gigabit ruterja. dolgotrajna stabilnost linije-ruterja, bo brez problema prežvečil vsak promet. drugače pa si za stremanje potegnite kabel. malo več dela, ampak mi še nikoli ni bilo žal.

12. nikonja

nikonja Početnik

ma dd-wrt ali tomato je itak isti drek - enima en paše drugima drug, karkoli daš gor je vseeno ker sta oba boljša od vseh stock fw. Giga routerja je fajn uzet če že kupuješ novega ker nikoli ne veš kdaj bo prišel prav in tudi razlika v ceni ni glih ogromna.

13. ufm

ufm Zlatna sredina

Sedaj se nagibam k TP-Link 1043. Kaj dobim pri Netgear WNR3500L več v praksi? Verjetno celo najslabši domet, ker nima zunanjih anten?

Starševski nadzor, multicast, IP rezervacijo imajo verjetno vsi omenjani.

14. svarog

lepši je netgear :) samo cena je tudi lepša.

več pa preberi tukaj:

Hello guest, Thank you for Register or you log to see the links!

15. ufm

ufm Zlatna sredina

Nabavil sem RT-N16. Sedaj bom pogledal, kako namestiti Tomato. Verjetno je to bolje nareditit takoj.

16. ufm

ufm Zlatna sredina

Imam dve vprašanji:
    1. Kje v Tomato lahko določam IPje posameznim napravam (prej se je pri meni to imenovalo Address Reservation)?
    2. Kje vklopim multikast, zaradi IPTV (če je spoloh treba kaj vklopit)?

HVALA!

17. OldSkul

static dhcp
    multicasr mislim, da je ze po defaultu. Katero verzijo si dal? Toastman?

18. ufm

ufm Zlatna sredina

Tomato (beta)

Version 1.28

tomato-K26USB-1.28.9054MIPSR2-beta-Ext

19. OldSkul

Ta ims tezave z wirelessom. Predlagam Toastman mod, ki je res perfekten, pa se udpxy ima notr ze po defaultu.

20. ufm

ufm Zlatna sredina

IPje sem porihtal. Sedaj pa na IPTV. Hmm

Share This Page