1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

dm 500s ne deluje mreža

Discussion in 'Enigma 1 sprejemniki' started by rbaler, Aug 16, 2011.

1. rbaler

rbaler Početnik

zdravo!

sem novinec na forumu,na dm 500s mi več ne deluje
    mreža,kaj bi lahko crknilo?

Lp Robi
    ;(

2. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

najprej na novo namesti image oz. sliko, pa povej kakšno je stanje. Seveda preveri kabel itd., šele na to lahko pridemo do sklepa, da je šla mrežna "kartica" v dreamboxu.

3. rbaler

rbaler Početnik

vse sem isprobal,kabli ok,novi image nič ne pomaga
    najbrž je šla mrežna kartica,se sploh da kaj porihtat?

4. Zmaki

Zmaki Učenik

Tudi meni je nekoč crknila mrežna. Na srečo v garanciji.
    Zdaj lahko uporabljaš nullmodem kabel ter PC.
    Zdi se mi, da je notri realtekov chip. Če ga imaš iz kake mrežme, se ga splača zamenjati.
    Malo nerodno je smd spajkanje....

5. sidney70

sidney70 Učenik

a je original ???

6. rbaler

rbaler Početnik

ni original,garancija pretekla,pa ni grmelo

7. sidney70

sidney70 Učenik

se mi je kar zdelo, da je kopija, ker ni prvi klon, ki mu je crknila mrezna ... u kanto ...

8. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

500s klon dandanes ni vreden dost, 30EUR mogoče? Imam enega doma, pa je precej slabe kvalitete.
    Predlagam, da pozabiš na ta jajček in kupiš kaj drugega, pa predlagam, da original.

Ti kloni uničujejo naš hobij. DreamMultimedii gre precej slabo, ker je polno dreambox klonov na trgu. Enigma 2 softwer, ki ga je večinoma razvijala predvsem DreamM, se zdaj skoraj ne razvija več...
    VU+ in Clarke Tech pa se zaenkrat še ne ukvarjata z aktivnim razvijanjem E2 kode. Edino OpenPLi ekipa veliko priporome k razvoju, njihova koda je prosto dostopna, za razliko od nekaterih drugih ekip, ki se grejo neko zaprto zadevo od katere satelitska skupnost nima dolgoročne koristi.

Menda se bodo kmalu pojavili tudi VU+ KLONI, kar lahko pomeni zaton še ene dobre firme!

9. GaS

GaS Početnik

drugae bom jest imel eno original 600 za prodat..je sel koelga na svedsko,.pa bo rajsi total imel gor

Share This Page