1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

Dreambox 500s - kako začeti?

Discussion in 'Enigma 1 sprejemniki' started by Gorazd84, Mar 7, 2011.

1. Gorazd84

Gorazd84 Početnik

Pozdravljeni

Jutri dobim omenjeni sprejemnik, pa me zanima, kaj vse moram še nabaviti,
    da bi jaz tudi lahko začel koristiti CS?
    Na kakšen način moram povezati dm z pc in internetom?
    Sem sveži začetnik na tem področju.

Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor!

2. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

Predpostavljam da anteno ze imas postavljeno, tako da cakas samo se na dm500? Sicer se mi zdi v teh casi dm500 slaba izbira, saj je precej star model z malo rama, pa se enigma 1 se ne razvij vec.

No nima veze. Na sprejemnik nalozi openpli za dm500 ter ga povezi na switch ali router. Seveda cs ne deluje kar avtomatsko. Rabis cccam, ki se ga presname preko openpli serverja v sami sliki ter cccam linijo oz. Linije, preko katerih dobivas kartice in posledicno lahko gledas tv kanale.

3. Gorazd84

Gorazd84 Početnik

Antena je že.
    Upam, da za začetek bo zadostoval.

Prosil bi te za razlago za ta switch ali router, kako to napravim!?

4. OldSkul

Ja switch ali router se uporabi ce hoces na internet oz. Modem priklopiti vec racunalnikov oz. Drugih naprav.

Recimo nekateri modemi ze vsebujejo switch, recimo od siola, t2 itd.

5. Gorazd84

Gorazd84 Početnik

Torej vzamem kabel za med modemom (siolov adsl) in dm?
    in rs323 za pc in dm?

6. OldSkul

Za pc in dm rabis null modem kabel

7. Gorazd84

Gorazd84 Početnik

Torej, povežen modem in dm ter pc in dm,
    naložim openpli sliko, s serverja cccam emulator, v tega pa c linijo!?
    Obstaja mogoče kakšen vodič za vse te stvari?

8. mirko53

mirko53 Početnik

Vsem, ki se z receiverjem vežejo na domačo mrežo in tako tudi na internet, močno priporočam, da to storijo preko powerline adapterjev.Skratka:adapter se priklopi na router, nato ga vtakneš v električno vtičnico in v bistvu ti je potem povezava na mrežo mogoča na vsaki vtičnici znotraj enega električnega števca.Aparat pa potem priklopiš preko drugega adapterja(torej rabiš par).Stvar deluje izjemno stabilno, namestitev pa je otročje lahka.
    Sam to rešitev koristim že vrsto let, je pa pri nas nekoliko bolj poznana šele zadnje čase!
    Važno:primerjati cene, ker nekateri trgovci ne poznajo mej pri "egzotični" opremi!!!

9. Sharkec

Sharkec Učenik

Točno tako, vse skupaj (modem, dm ter pc) povežeš z UTP kablom v lokalno mrežo. Ko imaš sliko (OpenPLI image) naloženo, lahko kar direktno v sliki naložiš CCcam emu (slika ima opcijo dostopa do online serverja kjer se nahajajo plugini, ob izbiri željenega plugina se le ta namesti samodejno).

Glede na to da C linijo imaš je v nadaljevanju zadeva enostavna. S pomočjo FTP se povežeš na dream in v direktoriju var/etc/ v datoteko cccam.cfg le vpišeš svojo C linijo. Preko menija v OpenPLI sliki poženeš CCcam emulator in....obilo užitkov ob gledanju :)

10. Gorazd84

Gorazd84 Početnik

Hvala vsem za VELIKO POMOČ!

Uspel sem, zadeva laufa!

Lp

11. sidney70

sidney70 Učenik

a si placal za to ???

12. OldSkul

O detajlih glede CS, se prosim pogovarjajte preko ZS.

13. Gorazd84

Gorazd84 Početnik

@sidney70

poglej ZS

14. sidney70

sidney70 Učenik

samo to: ne placevat za CS

ce bi mel tip, ki ponuja cs vse svoje karte ... potem OK ... tako se pa koristi od nasih kart ... zato so pay serverji: SUX .... edino, ce se delijo stroski za original karte ... to je razumljivo ... ostalo ... X( X( X(

15. sidney70

sidney70 Učenik

to sem namerno objavil javno .... ker to ni vec CS ampak sluzenje na racun drugih ... pa se ti , ki so prodajali so imeli EMU karte, ali so jih sami sprogramirali ....

lastne izkusnje ?( X(

16. Zmaki

Zmaki Učenik

OldSkul,
    zakaj openpli in ne kak nabilo ali kaj drugega?

17. OldSkul

zato, ker se še vedno razvija (sicer bolj malo)! Na njihovem serverju so pa tud nabilo skini, tako da...

18. Zmaki

Zmaki Učenik

Zadnji image za 500s iz leta 2009.

19. OldSkul

20. m76c

m76c Učenik

Nabilosat DM500 V. 0.8 MAXVAR

...par dni nazaj sem tega gor sflešal in deluje odlično

Share This Page