1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

Gigablue Quattro z 4 možnimi tunerji, 1.3Ghz CPU, 1GB rama ...

Discussion in 'Ostali linux sprejemniki' started by OldSkul, Apr 6, 2012.

1. Zmaki

Zmaki Učenik

2. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

ga že imam ...

3. svarog

svarog Moderator Staff Member

Zakon :) želim ti, da ti bo dobro služil! Prvi občutki??

4. OldSkul

Razen tega da trenutno še ni mojega OpenPLi imagea in da daljinec nima takega radiusa delovanja kot DUO (zanimivo ...), je super. Trenutno zraven dajejo stare daljince in ne novega, ki je bil sicer predstavljen na sejmu. Ga pa dobim gratis po pošti, takoj ko bo navoljo. Smo vsi dobili nek vaucher. Naročil sem preko HM-SAT. Sprejemnik ima 3 leta garancije!

DVB-C laufa preko vgrajenega tunerja, dodal sem še DVB-T in imam zdaj prvič 4 tuner varjanto. EPGjev imaš lahko kolikor hočeš, ker je RAMa čez glavo. Natančen opis bo na voljo na satnigmo blogu kmalu.

5. humaxboy

humaxboy Učenik

Saj sem vedel, da bo naš @OldSkul bil prvi, ki ga bo nabavil :D ..500 Euronov je malce zasoljena cena, ampak res verjamem, da bo to res prava makina. Osebno me najbolj zanima občuljivost tunerja napram ostalim VU+ in ko bo OpenPLI zraven, lahko morda razmišljam tudi sam o zamenjavi.Poročaj ko bo kaj novega.

Humaxboy

6. OldSkul

Če ima kdo kakšno željo naj pove, bom potestiral. Nimam pa motorja, tako da ne morem sprobat katerekoli frekvence recimo.

7. OldSkul

8. beli1910

beli1910 Učenik

Kaj se tice quada za njega nebo nobenih problemov.
    Red team dela z polno paro,in imajo dobre projekte.Kakor tudi drugi team-i.
    No so zdaj en dan usposobili cam slot,da bere max tv.Sicer so fantje malo v guzvi,ampak podpore bo iz njihove strani.Kakor tudi graficnega napredka.
    Kolega Daconi to odlicno dela.

9. beli1910

beli1910 Učenik

No ce sem pa prav razumel kolega Old Skul si nabavil vu+duo 2.
    No ce ga ze imas bi te prosil,da mal napises svojo mnenje o tej novi kantici.
    Tuneri me zanimajo,epg,hitrost in odzivanje itd..
    No nekak okvirno napisi svoje mnenje.
    Hvala lepa

10. OldSkul

Vidim da so izdali nove gonilnike, kjer je popravljeno zelo veliko stvari. Upam, da so se sedaj nekatere problematične stvari uredile.

Glede Duo2 lahko rečem, da me je do sedaj razočaral samo daljinec (tako stari, kot novi), sicer pa škatla deluje tako kot je treba, brez večjih napak. Pri Duo je bila situacija obrnjena, saj je imel sprejemnik na začetku izredno veliko število napak. Neke večje hitrosti ni za občutiti, iz česar sklepam, da smo priča omejitvam Enigme 2. Pri XMLTV Importer vtičniku se sprejemnik še vedno opazno upočasni, ko vtičnih snema EPG pakete. V primerjavi z Duo ni popolnoma nobene razlike, kljub temu, da je procesor precej hitrejši. Se pa pozna RAM in FLASH, tako da zdaj presnamem skoraj vse EPG pakete + piconse imam kar na flashu, ker je toliko prostora.

Še malo o daljincih. Stari daljinec ima tipično vu+ razporeditev tipk, vendar je njegovo delovanje izredno slabo. Ne samo da ima slab radius delovanja, tudi pritiski na tipke niso vedno zaznani in tako dobiš občutek da sprejemnik "šteka". Novi daljinec deluje precej boljše, kljub temu pa še vedno obstaja prostor za izboljšave. Pri tem daljincu me sicer moti nova razporeditev tipk, ki se mi ne zdi logična. Kot prvo so dali številčnico na dno, PVR ukaze pa na vrh daljinca. Menim, da gre za popolnoma nepotrebno zamenjavo, saj je bila prejšnja postavitev boljša. Sedaj moram za uproabo največkrat uporabljenih tipk premikati celo roko, ne samo palca. Števičnico pač ne uporabljam veliko oz. skoraj nič ... Omenil bi še to, da po novem ni več tipke za izbiro podnapisov, ampak moraš najprej pritisnit Audio tipko, neto rumeno tipko in šele potem lahko izbiraš. Skratka polno nekih nelogičnosti, ki so jih sicer že izvedli z daljincem za Ultimo, ki je pravtako polomija.

11. beli1910

beli1910 Učenik

Se ti zahvaljujem za komentar in tvoje mnenje okoli nove skatle.
    Kaj se tice tistega z podnapisi,to je odvisno od imagea.
    Lep primer je na nemesis imageu za Dm.Je edini image ki podnapise izberes samo z 2 x stiskom na audio.Na ostalih imageih nisem istega zasledil.
    No sem pa se vedno v dilemi ali quad ali duo 2.
    Momentalno je prednost podpore na strani vu+,ampak bom se mal pocakal do jeseni,ker kolegi aktivno delaju na podpori in bo kar nekaj novitet pri Red Teamu.

12. Zmaki

Zmaki Učenik

Bi bilo za pogledati, kako se te škatle obnašajo:
    http://www.partis.si/torrent/podrobno/293500

5ref, high 5.2 H264.
    Xtreamer je počepnil, tv predvaja samo 1 sekundo.
    Poceni kitajski sprejemnik pa super. Je prav užitek gledati sliko.

13. svarog

Xtreamer je počepnil??

14. OldSkul

Kako misliš počepnil? Naprava ali firma?

15. svarog

Pomoje je mislil napravo. Čeprav meni zavrti vse, imam pa slab model in ima nekaj težav z zanesljivostjo in povezavami.

16. nini1

nini1 New Member

IMAM GIGABLUE QUAD in je do sedaj vse delalo super.
    Sedaj pa je kar na enkrat začela IP TV štekat.
    Kar zmrzne slika in ni slike kakšne dve minuti do tri. Zamenjal image. Pa je isto.
    Csv dela , dvbt dela. Samo ip TV zmrzne. Ali mogoče kdo ve kje bi bla težava.Kako ip tv dela. Na kakšen način.
    Al je mrežna vzrok. Sem čital da ma giga slabo mrežno. Al bi se pregreval. Mislim da ni prevroč.
    Prosim za pomoć
    Drugač odlična kanta za 270€.

17. OldSkul

A ti šteka tudi na originalnem sprejemniku za IPTV? Da ni problem v tvoji liniji, ki ni več tako zmogljiva zaradi (začasnih) motenj.

18. nini1

nini1 New Member

Ne z linijo je OK: Na original boxu ne šteka.Res kaj bi ga to matralo. Sem naroču usb mrežno kartico . Mogoče je tle vzrok.
    Ne vem na tunerje dela vse. Na kakšen način dela ip tv v linux sprejemnikih.Prek imagea ali kakšnih čipov,

19. OldSkul

Nimam ideje

Share This Page