1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

Kako ustvariti 64MB swap na USB ključku (OpenPLi)

Discussion in 'Dreambox sprejemniki' started by OldSkul, Jan 11, 2011.

1. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

Verjetno to velja tudi za kakšno drugo sliko, ne vem točno.

Z uporabo E2 Control Centra se povežite na sprejemnik preko telneta. Vtipkajte tole (USB mora biti vključen v sprejemnik - formatiran v FAT32)
    dd if=/dev/zero of=/media/usb/swapfile bs=1048576 count=64

Nato pa še tole:
    mkswap /media/usb/swapfile

in pa:
    swapon /media/usb/swapfile

Nato editirajte fstab datoteko (/var/etc):
    /media/usb/swapfile swap swap defaults 0 0

To je to. Swap pride fajn, če uporabljaš veliko EPG paketov pri Rytecu. Pa Subtitle Player rad vidi, če je vkljopljen swap.

2. ufm

ufm Zlatna sredina

Glede tega sem že precej študiral, ko sem se mučil s Subtitle playerjem. Ker mi ni delovala ta zadnja verzija, sem obupal.

A sedaj če zrihtam tale swap file, bo na OpenPli 2.0 deloval tudi Subtitle player?

3. OldSkul

ja, inštalirat se mora v vsakem primeru. Jaz problemov z inštalacijo nisem imel. Se mi je pa sesuval. Zdej, zaenkrat nimam problemov, moram pa malo več testirat.

Če dela swap preveriš tako, da v telnet vtipkaš:
    free

lp

4. ufm

ufm Zlatna sredina

Ustvarjam SWAP na USB ključku.

Ko preverjam z ukazom: free mi napiše, da je total pri Swap 0. Verjetno bi moralo biti 64000.

Verjetno sem ga polomil, ker sem datoteko fstab narobe editiral. Odprl sem jo namreč kar z Notepad in na koncu le prilepil tole: /media/usb/swapfile swap swap defaults 0 0

Prosim za pomoč (spet :)

5. OldSkul

moraš jo odpret z notepad 2 ali notepad++

no, sem tud sam zdej probal, pa mi ne dela :/ pa mi je že laufalo vse skupaj

6. ufm

ufm Zlatna sredina

Mi pa vseeno deluje DD Subtitle player.

7. ufm

ufm Zlatna sredina

Imam Notepad++ Hmmmm. Kaj vtipkati točno? Nimam znanja, da bi vedel. Mal sem probal pa ni prav.

8. OldSkul

sm tale VU+ DUO ima itak dost več flasha na voljo, kot pa vsi dreamboxi, tako da ne vem zakaj me jebe.

Sem šel mal testirat in sem uporabil ful EPG paketov + subtitle player in mi je player kaj hitro zaštekal.
    Ko sem uporabil malo EPG paketov, pa mi večinoma dela...

Ta vtičnik je mal slabo napisan. To ne bi se smel kar tako sesuvat. To je edini primer vtičnika, ki se tako sesuva zarad "pomankanja" flash spomina.

9. ufm

ufm Zlatna sredina

Sicer sem malo izprobal, vendar sesutja še ni bilo, čeprav mi SWAP ne deluje.

10. OldSkul

Posodobil sem prvo sporocilo. Ena komanda mi je usla, zato pa ni delalo lol

Pazit tudi treba da je usb pravi, ker vu ima tezave z zaznavanjem usb kljucka. Ni vsak usb kljucek primeren za swap. Tako da je treba mal testirat. Jst sem mel kar nekaj tezav, pol sm pa najdu enga 512mb, ki đela.

Share This Page