1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

Navodila za namestitev DVB-T ključkov na OpenPLi!

Discussion in 'VU+ sprejemniki' started by OldSkul, Feb 19, 2011.

1. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

Za izvršitev vseh ukazov morate uporabit telnet.

Attached Files:

2. ufm

ufm Zlatna sredina

Od nekoga sem dobil USB GIGABYTE DVBt U8300 ključek. Bi to delovalo na OPEN PLI? Kateri vtičnik rabim, glede na to, da najdem podatek: Naprava temelji na čipu Conexant CX23102.

PS Datoteke v prejšnjem postu mi ne odpre.

3. OldSkul

pa res ne odpre :S

Nažalost tole ne bo delalo na openpli :(

Jst sem recimo dobil iz ebayja nova-t ključek za smešnih 2.5EUR, vendar je blo poštnine 12EUR. Še vedno odlična cena za ključek, ki je eden boljših za openpli in ostale images.

4. TomoMeglic

TomoMeglic Početnik

Živeli,
    mal študiram da bi si zrihtal USB ključ za sprejem DVB-T. Me zanima če to dobro dela prek VU+uno (openPli) pa kakšen ključek naj kupim.

Hvala,
    Tomo

5. OldSkul

6. ufm

ufm Zlatna sredina

Oldskul, jaz sem po tvojem priporočilu tudi nabavil takšnega in DELUJE! Malo je bilo težav z namestitvijo, ampak vse se je porihtalo.

7. TomoMeglic

TomoMeglic Početnik

Zmenjeno, bi jaz najraje videl, če bi mi ti zrihtal. Za plačilo samo sporoči, dam še za pivo zraven ;)

Tomo

8. OldSkul

Samo še potrdi mi tale najin dogovor preko ZS in bom šel v akcijo. Akvcija nažalost traja še cel teden, tako da bo malo za počat. Upam, da bo cena ugodna ;)

9. TomoMeglic

TomoMeglic Početnik

Evo danes sem se namenil namestiti tale ključek na Vu+ uno in uspelo mi je. Mal opišem, če bo komu kdaj pomagalo:

1.šel v meni in začel download USB 0700 driverja
    2.namestitev ni uspela (baje znana težava-imam openpli 3.0)
    3.zagnal telnet (uporabil vu+ control centre)
    4.uporabil ukaz:
    opkg -force-depends install enigma2-plugin-drivers-dvb-usb-dib0700 kernel-module-dvb-usb-dib0700

5.po restartu našel v menijih med kanalniki še USB kanalnik,
    6.na njem izbral srednjeevropski DVB-T standard (po defaultu ni bil pravi)
    7.avtomatsko iskanje (brez izbrisa že shranjenih ter iskanja DVB-S)

Moram priznati da sem presenečen kako dobro dela. Imam priklopljeno zunanjo anteno, slika je zelo dobra, najdlo mi je tudi nekaj hrvaških kanalov, ki mi jih še TV včasih ni :). Tako da če bo treba kdaj kaj posneti - problema ne bo.

Tudi preko Open Webif delajo kanali brez pardona.

Močno priporočam nakup.

LP,
    Tomo

10. OldSkul

Super, sej zato pa sem ti priporočil Nova-T. Dela brez problema! Sicer na Xtrend sprejemnikih dela še za odtenek boljše, zaradi boljših gonilnikov, ampak nič zato.

Share This Page