1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

Navodila za namestitev DVB-T ključkov na OpenPLi!

Discussion in 'Dreambox sprejemniki' started by OldSkul, Feb 19, 2011.

1. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

Za izvršitev vseh ukazov morate uporabit telnet.

DATOTEKA IZBRISANA, KER NE DELUJE!

OpenPLi 2.1 in 3.0 omogočata prenos gonilnikov za nekatere DVB-T ključke direktno preko PLi serverja. Niso pa vsi sprejemniki v enakem položaju. V najboljšem so CT/Xtrend sprejemniki, nato VU+ in Dreambox (kernel 3.x). Na najslabšem je DM800, ki ima še vedno 2.6.x kernel.

2. jerry2

jerry2 Početnik

S tem dokumentom je pa nekaj narobe, Opera mi ga ne downloada celega, ostali brskalniki kao ga, samo word niti open office ga ne odpreta.

Sicer bi imel eno vprašanje na to temo. Dobil sem ključek Aver Volar Green s čipom AF9033. Namestil sem gonilnike in vse, tuner se prikaže med tunerji, vse ok, le pri skeniranju (ali pa če vpišem direktno frekvenco) ne najde nobenega kanala. Tako sem se veselil, da bom lahko gledal DVB-T na Dreamu 800 HD zdaj pa razočaranje. Morda kdo ve, v čem je lahko problem. Tuner lepo dela na PC-ju.

3. OldSkul

Image? Če je PLi, potem je kar kriza z DVB-T in starejšim kernelom, ki je pri 800HD. Najboljšo podporo za DVB-T imajo CT/Xtrend sprejemniki, potem pa VU+ in Dreambox z 3.x kernelom oz. jedrom.

In ja, zgornja datoteka je okvarjena in tudi drugače že zastarela.

4. jerry2

jerry2 Početnik

Ja Pli2.1 imam. Ne obstaja verzija 3.0 Pli-ja ki je na kernelu 3.0. Sicer nisem tako vešč v linuxu, nekaj bi vprašal: Ali moj DM800HD ne more imeti 3.0 kernela? Je to nekaj, kar lahko nov image ima? Malo dvomim, sicer bi PLi 3.0 tudi obstajal, pa ne. Xtrend 9200 in 9500 bi torej bolje delovala z DVB-T?

5. OldSkul

dm800 nima 3.x kernela, ker se je DMM odločila, da bo 3.x kernel samo za 500hd, 800hd se, 8000 in 7020HD.

Najboljšo podporo za DVB-T pri OpenPLi ima CT/Xtrend in sicer zaradi enega uporabnika, ki je prispeval kar nekaj popravkov za gonilnike (ta uporabnik ima ET-9000 se mi zdi).

Sicer pa pred nakupom, bi moral prej pogledat, kaj deluje na DM800. Mislim, da Nova-T ključek deluje bp, nisem pa siguren seveda. Omenjen ključek je nekako 1. izbira med DVB-T ključki za Enigma 2 sprejemnika. Jaz sem imel srečo in sem enega kupil za 14EUR (ebay), drugi pa je bil dražji, ker sem ga nabavil v trgovini.

6. jerry2

jerry2 Početnik

Aha, nima 3.0 kernela. Kakšnega neuradnega pa verjetno ni. Mislil sem da je kernel v imagu, pa zgleda da se naloži prej (v flashu)?

Ker nov FW 3.2.3 je za 800HD tudi (maj 2012), to ni kernel?

Preden sem kupil sem pogledal združljive tunerje in A835 je bil na listi za 800HD. Ne vem, zakaj ne najde kanalov :-(

Nova T gledam po ebayu so okrog 45 EURO, samo ne vem če imajo podporo za MPEG4/ACC zvok. Tebi lepo delajo DVB-T kanali?

Tule omenjajo samo MPEG2: http://www.ebay.de/itm/Hauppauge-WI...8?pt=DE_Computer_Sonstige&hash=item519f5506ca

7. OldSkul

OpenPLi 3.0 za DM800 ne obstaja, medtem ko za druge modele obstaja. Samo 3.0 verzija podpira 3.x kernel! 2.1 pa ne podpira tega na nobenem Dreamboxu!

Glede Nova-T je tako, da podpira tudi MPEG4, itak. Zakaj bi ti pisal o tem, če ne bi na njem delovali SLO kanali? ACC tudi dela, ker MUX-B je imel normalno zvok.

8. jerry2

jerry2 Početnik

Ja saj, oprosti. Ne vem kaj na ebayu piše MPEG2 samo potem...

Bom vrnil Volar in kupil tega, pa bom videl.

Torej na DM800HD Pli 3.0 sploh ne bo? ;-(
    Kateri sprejemnik imaš pa sam, da ti dela DVB-T lepo s to kartico? In potem normalno lahko nastaviš snemanje in vse? Gledaš DVB-T in snemaš DVB-S2? Kaj pa EPG? Preko XMLTV?

9. jerry2

jerry2 Početnik

Vidim da sta dva: Nova T in Nova T HD. Prvi ne podpira HD in MPEG4, drugi pa. Očitno imaš drugega.

10. OldSkul

Mam kar prvega in ta je 100% dobra verzija ključka.

MPEG 4 se drugače izvaja s pomočjo procesorja oz. čipa, ki je v sprejemniku in ne s pomočjo čipa v samem USB ključku! To dosti ljudi zmede in mislijo, da NOVA-T ne podpira MPEG4.

11. jerry2

jerry2 Početnik

12. OldSkul

VU+ DUO in ET-5000 imam. Na obeh dela OK.

Mam tud sundteka doma, ker je mislim da edini tuner, ki omogoča DVB-C na teh sprejemnikih. Nažalost ni tako dober, kakor je drag :(

13. jerry2

jerry2 Početnik

Aja ni tako dober :-( Jaz sem pa ravno bral, kako se Sundtek trudi pri podpori za dreama in je eden redkih tunerjev, ki dela na DM800HD brez težav (celo driverji so na Sundtekovi strani za DM800HD). In sem mislil, da sem našel terno :-( Sem pa videl tvoje zapise v forumu pri Sundteku, da ti oba tunerja ne delata skupaj.

S katerim si pa sicer bolj zadovoljen - Vu ali ET?

Moj tuner tudi "dela" samo nobenega kanala ne najde, ni mi jasno 5%...

14. m76c

m76c Učenik

Če imaš pri roki probaj prek huba s svojim napajanjem...pri 800hd to zna rešit zadevo.

lp

15. jerry2

jerry2 Početnik

Misliš da bi dal ključek v HUB in hub povezal z dreamom. Žal nimam huba :-( Misliš, da ima premalo elektrike, toliko, da ga zazna a ne toliko, da bi našel kanale?

Zgleda pa, da ima VU precej več podpore na forumih in v skupnosti kot Xtrend. Morda veš kdaj pride ven VU+ Duo 2 oz. Solo 2?

16. OldSkul

Možno je vse.

VU+ ima sicer boljšo podporo (več imageov), samo ima pa xtrend boljše driverje za njihove sprejemnike. Sundek in Nova-T ključek recimo na ET-5000 delata normalno, na VU+ DUO pa ne :(
    DUO2 in SOLO2 menda prideta šele konec leta, kar mi je preedaleč. Pride pa zato GigaBlue Quad konec avgusta. Bomo vidli kaki bodo odzivi. Če bodo dobri, bo to novi VU+ DUO, ki je povzročil pretres trga sat. sprejemnikov.

17. jerry2

jerry2 Početnik

Zdaj sem dobil Hauppauge WinTV Nova DVB-T in ga je razpoznal in vse, pri skeniranju pa NE NAJDE spet nobenega kanala :-( Tudi če ročno vpišem naše frekvence in vse :-( Nimam več ideje...

18. OldSkul

Sranje :S

Predvidevam, da antena deluje :D Probaj še tole:

opkg install firmware-dvb-usb-dib0700-1.20
    opkg install v4l-dvb-module-dib7000m v4l-dvb-module-dib0070 v4l-dvb-module-dib8000
    opkg install v4l-dvb-module-dib3000mc v4l-dvb-module-dibx000-common v4l-dvb-module-dib7000p
    opkg install v4l-dvb-module-dvb-usb-dib0700
    opkg install v4l-dvb-module-dvb-usb v4l-dvb-module-dvb-core
    opkg install v4l-dvb-module-dvb-usb-dibusb-common v4l-dvb-module-dvb-usb-dibusb-mb
    opkg install v4l-dvb-module-dvb-usb-dibusb-mc v4l-dvb-module-dvb-usb-nova-t-usb2 v4l-dvb-module-mt2266
    opkg install v4l-dvb-module-tuner-xc2028 v4l-dvb-module-mxl5007t v4l-dvb-module-s5h1411
    opkg install v4l-dvb-module-xc5000 v4l-dvb-module-mt2060 v4l-dvb-module-lgdt3305 v4l-dvb-module-v4l2-common
    opkg install v4l-dvb-module-dib0090

Nato naredi mehki restart in potem polni restart sprejemnika.

Upam, da se zastopiš s telnetom.

Poročaj o rezultatu. Sicer pa naredi neko sliko tvojih DVB-T nastavitev pri iskanju kanalov. Na OpenPLi forumu ne poročajo o problemu z Nova-t in DM800!

lp

19. jerry2

jerry2 Početnik

Vse napisano sem pretipkal, je pisalo da imam že nameščene te module mislim da pri vseh ali pri enem ne. Ni nič bolje. Nič ne najde. Sem poskusil še na 562000 8Mhz samo tudi ne najde ničesar.

Ja seveda dela antena, vtaknem v TV in dela.

Kateri sprejemnik moram kupiti, da mi bo ta nova brez problema delala?

20. OldSkul

Nimam ideje. Meni dela ta ključek ok na VU+DUO in ET-5000. Posledično bi moralo delati na vseh ET in VU sprejemnikih. Za Dreambox ne vem, ker ga nimam.

Share This Page