1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

Nov lastnik VU+ Duo

Discussion in 'VU+ sprejemniki' started by mirko53, Mar 1, 2011.

1. Gogo

Gogo Zlatna sredina

Oldskul ima dobro rešitev ampak moj predlog je, če nimas nič pametnega na njem mu na PCju zbriši particijo in ga na novo incializiraj in mountaj v sprejemniku mogoče je kaka tezava v MBR-u......potem mora delat :) ali pa nadgradnja FW ali pa je nekompatibilen z VU+

2. mirko53

mirko53 Početnik

Saj je tudi na njihovi uradni strani zaslediti novi image, ki naj bi odpravil ravno nezaznavanje diska.Je pa res, da se nanaša na VU+ Solo.Ampak očitno ti sprejemniki res imajo s tem nek problem.

Zaradi pomanjkanja časa se nisem posebej veliko ukvarjal z njim, a neke osnovne vtise sem že zbral, en par v plus, kaj pa tudi v minus.

Največji plus je gotovo res izvrstna HD slika(nekaj zaslug ima seveda tudi moja Samsungova plazma).Vendar tudi drži, da je tudi SD slika v primerjavi z DM 7020 boljša.Morda pa je "krivo" za to tudi to, da je bil DM7020 priključen preko SCART-a, VU+ pa seveda preko HDMI.

Tudi zvok je dober, kar je pri meni kar pomembno, saj imam kar kakovosten HT sistem.

Aparat je za moje pojme res eleganten in ne deluje ceneno!

Možnosti nastavitev je res mnogo!

Daljinec je v bistvu OK, mene moti le zelo občutljiva površina plastike same tipkovnice.Kot da bi bila mastna i se površine oprijemljejo sledi prstov.

Display se na sončni svetlobi praktično ne vidi!

Nisem nevrotik, a hrup ventilatorja je kar prezenten!Štirje ventilatorji na plazmi so tišji!

Ni stand-by gumba!

Sedaj pa vprašanja:

Kako je najbolje naložiti nov image?Preko FTP z računalnika, preko kabla ali preko USB ključka?Na Dreamboxu sem zadnje čase vedno uporabljal DB Wizzard, brez kakršnihkoli problemov.

Ko bom enkrat usposobil (vsaj upam) trdi disk, kateri image mi potem priporočate?

Hvala za odgovore že v naprej!

3. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

mal poglej pripete teme v vu+ oddelku. Tam so navodila kako namestiti nov image preko USB ključa.

4. ufm

ufm Zlatna sredina

... in pa to, da sem jaz ventilator kar fizično odklopil. Imam pa OpenPli 2.0 image, ter HD Magic skin.

5. OldSkul

to ni zdravo. Tudi sam sem ga en čas mel fizično odklopljenega, pol pa sem parkrat dal roko na ohišje (tam kjer je glavni čip) pa je bilo za moj okus res preveč vroče.
    Pač nočem se igrat z 450EUR vredno investicijo...

Med delovanjem me ventolator ne moti, me pa moti v standbyju, zato obstaja en vtičnik oz. razširitev, ki ti omogoča, da naštimaš, da ti v nekem intervalu (recimo vsako 1 uro), ventilator dela 10 minut.

6. Gogo

Gogo Zlatna sredina

Najenostavnejše je flešat preko USBja......vsaj pri meni ;)

Slika pa je ziher boljsa preko HDMI kabla kot SCARTa kajti pri HDMIju signal ostane digitalen, pri SCARTu pa se pretvori analogno.....in tu nastanejo izgube, šumi, motnje v napetosti, brumi,.....

Torej digitalen signal pri normalnem prenosu ostane tak kot je bil, pri analognem pa najdeš vse živo :thumbsup:

Aja....aparat je res eleganten kot praviš.....tako od zunaj kot od znotraj :thumbup:

7. ufm

ufm Zlatna sredina

Večina naprav se greje mnogo bolj kot VU+ DUO z odklopljenim ventilatorjem. Sam sem v ohišje napravil še zračne reže in tako me prav nič ne skrbi za "zdravje" čipov. JE pa moj VU+DUO prižgan vedno 24 ur na dan, tako, da je tudi ventilator laufal 24 ur - ampak samo nekaj dni, ker sem ga potem kaj kmalu odklopil.

8. mirko53

mirko53 Početnik

No, vesela novica! :)

Danes se mi je preko interneta naložila neka posobitev in po restartu mi je spoznalo disk, tako da sem ga lahko formatiral in iniciral! :thumbsup:

Vprašanje:je tudi pri VU+ tako, da je bolje swap file narediti na USB ključku kot pa na HDD?

9. OldSkul

swap se nardi na USB, ampak samo po potrebi, ker VU+ ima več pomnilnika kot DM... še posebej če vzameš v obzir stare verzije DM.

Če boš uporabljal veliko EPG podatkov ter ddamir subtitle plugin potem ustvari SWAP. Če ne, potem opusti to misel!

10. mirko53

mirko53 Početnik

Hvala za odgovor!

No, pa da še jaz kot zelenec dam kak napotek, ki zna biti koristen:

Nikjer nisem zasledil tako lepo na kupu seznama imidžev(posebej tudi backupov) ter orodij za VU+ kot na enem od turških forumov:

www.hdtvturkey.com/forum/archive/index.php/-9.html

Posamezne nazive samo povlecite v Googlov iskalnik in dobili boste linke, s katerih lahko nato snamete datoteke.

11. mirko53

mirko53 Početnik

Po polletnih izkušnjah s sprejemnikom VU+Duo lahko vtise strnem takole:

-Sprejemnik deluje 100% stabilno v vseh pogojih!

-HD slika je odlična, enako je zelo dober tudi zvok!

-Pvršina daljinca je obupno občutljiva, je pa praktičen in dobro nese!

-SD slika je slaba, bistveno izpod nivoja recimo Totalovega sprejemnika(proizvajalec Kaon?), včasih celo neužitna.

-Čeprav nisem nevrotik, zna biti ventilator moteč!

-Skeniranje satelitov je obupno počasno!

Kupiti?DA, kdor gleda pretežno HD kanale(in vmes je teh res že veliko), NE, če so komu važni SD kanali!

12. svarog

svarog Moderator Staff Member

slaba kvaliteta sd?

13. OldSkul

Vse je odvisno od kvalitete programa in od televizije, ki jo imaš. Kakšen ORF SD ter plazma in rezultat je odlična SD slika.

14. mirko53

mirko53 Početnik

Očitno je veliko odvisnega tudi od procesiranja signala.Mi je sicer po vseh letih jasno, da je največ odvisnega od tega, kaj imaš na vhodu.
    Kar sem napisal ni rezultat razglabljanj, temveč preprosto tega, kar vidijo moje oči.Res je, da se vsi SD kanali ne vidijo enako slabo.A slovenske televizije definitivno ne morem gledati na VU+, tako slabo izgleda, temveč tedaj preklopim na Total TV.Na njihovem HD sprejemniku je potem razlika ne v majcenih detajlih, temveč kot noč in dan!Posebej motijo preosvetljene bele površine, konture niso jasne, pa še format slike je napačen.
    FW zadnje čase nisem posodabljal, mogoče se je kaj spremenilo tudi na bolje.
    Ponavljam pa:HD slika je prva liga in 80% gledam programe v tej tehniki, tako da je zame sprejemnik OK, le ventilator mu pa bom dal enkrat zamenjat, ker je ta definitivno preglasen in daleč preglasi tiste v plazmi ali ojačevalniku.

15. OldSkul

Drugače lahko tudi na VU+ nastavljaš različne parametre slike (zelo natančne nastavitve, ne samo kontrast itd.). Verjamem, da bi se lahko zelo približal tisti sliki, ki je na Kaonu.

16. kokodix

kokodix Početnik

Slika slo kanalov v Ttv je ena najsljabših v tem paketu.

Lp

17. OldSkul

a še vedno? nimam več ttv, tako da ne vem trenutnega stanja. Sranje res, čist jim je vseeno.

18. mirko53

mirko53 Početnik

Seveda za tiste pol ure dnevno, ko gledam dnevnik na SLO TV, ne mislim posebej nastavljati parametrov in mi je bolj udobno preklopit na drug sprejemnik.Ampak kdor nima te možnosti, bo gotovo preklinjal.
    Seveda tudi na Total TV sprejemniku slika SLO TV ni dobra, saj je sranje že kakovost na vhodu.A ponavljam:na VU+ izgleda vse skupaj še veliko slabše.
    Do ugotovitve, da je za SD kanale veliko boljših sprejemnikov od VU+, pa nisem prišel le jaz, je še veliko podobnih mnenj.
    Ponavljam:kritika se omejuje na prikaz SD kanalov in hrup ventilatorja.Kdor s tem lahko živi, bo zanj VU+ odličen sprejemnik!

19. Zmaki

Zmaki Učenik

Ventilator lahko izboljšaš z dodajanjem viskoznega olja v osovino. Uporabljeno olje od avtomobila ;) Čisto resno.
    Če se vrti prehitro lahko vežeš zaporedno ventilatorskemu napajanju dve diodi in tako zmanjšaš napetost.

20. OldSkul

vsekakor pa ga ni priporočljivo kar odklopit, ker se sprejemnik zelo segreje!
    Mene ne moti kaj preveč, sem se ga navadil. Itak je televizija glasnejša. Ko pa je v standbyju, pa imam naštimano, da se vsako uro vklopi za 10min, drugače pa je off.

Share This Page