1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

Novost na tržišču VU+ UNO

Discussion in 'VU+ sprejemniki' started by Gogo, Mar 21, 2011.

1. sidney70

sidney70 Učenik

pomoje je pa samo en tuner... lahko pa zbiras katerga bos mel ... - Plug & Play Tuner DVB-S2, DVB-C, DVB-T

sicer pa obstajajo hybridi ... samo zanima me, ce lahko priklopis obe enteni gor dvb-c in dvb-t na enkrat ... mal sem gledal slike in majo samo en konektor ?(

2. sidney70

sidney70 Učenik

zanimivo: BlackHole Vu+ Uno v. 1.5 Multituner

se pravi, da je moznost tudi 2x pnp tuner ??? al je samo prototip ???? ce se bo tole prodajalo ... potem sem interesent :)

vir: http://www.doume59.net/forum/index.php?topic=4153.0

3. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

ne, to ni prototip. Tp že dela.
    Problem je, ker blackhole zaenkrat še ne podpira sundtek ključka (kr nekej) in posledično nobenga DVB-C ključka.

Drugače pa UNO ima res samo en tuner, ki pa ga lahko izmenjavaš.

4. Digisat

Digisat Početnik

Jaz sem mojega dobil v sredo. Naložil sem BH in CCcam in settingse in vse deluje super. Preklop je bistveno hitrejši od DM800 se.

5. svarog

svarog Moderator Staff Member

najugodnejša cena?

6. OldSkul

elsat za 320EUR

7. ffalkec

ffalkec Početnik

Pozdravljen,

sam razmišljam o nakupu Unota, pa me zanima, če imaš sedaj, po dveh tednih uporabe kakšne pripombe, oziroma si popolnoma zadovoljen?

Hvala, lp

8. OldSkul

brez skrbi da ni nič narobe s tem sprejemnikom. Trenutno je najboljši za to ceno.

9. sat

sat Početnik

Pozdravljeni,

Vaš forum me je navdušil na način, da sem presegel svoje znanje, zato vas prosim za pomoč.

Postavili smo anteno z 8 LNB-ji, na sprejemnik VU UNO sem namestil Black Hole 1.6.4 , sedaj pa v nastavitvah za DiSEqC lahko izberem samo za 4 satelite (pomagati mi ni znal niti monter - pravi, da ni še nikoli nastavljal več kot 4 satelite).

Nameščeni LNB-ji so usmerjeni na: 0.8W, 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5Ein 28.2E (morda so mogoče ročne nastavitve).

Prosil bi vas za nasvet kaj in kako nastaviti, da bo uporabljenih vseh 8 LNB-jev.

Vnaprej lepa hvala za pomoč in lep pozdrav.

10. OldSkul

najprej povej kakšen diseqc razdelilec imaš. in sramota, da monter ne zna naštelat več kot 4 satelite.

11. sat

sat Početnik

Glede nastavitve sem bil sam kriv. Na sprejemniku sem namreč uporabil simple mode in ne advanced mode.
    Sicer moram vzeti monterja v bran. Možakar je verjetno deloval v medprijateljski pomoči. Pred leti se je z antenami ukvarjal poklicno, a tehnika gre (sploh na področju sprejemnikov) hitro naprej. Tako mu ne gre zameriti. Pri sami montaži se je dobro znašel, še vedno ima potrebno opremo.

Sicer na sliki BH ni uspelo nastaviti vseh potrebnih nastavitev, na sliki VIX je šlo brez problema.

Za konec se lahko OldSkulu 8) najlepše zahvalim za vse nasvete in pomoč. Brez OldSkuove 8) asistence bi za vse skupaj porabili veliko več časa.

12. svarog

no pa mi povejte nekaj o unotu.

vam lepo predvaja filme preko mreže. podpira mkv z dts-om :) podnapisi delujejo in ali se jih lahko aktivira ročno.
    Prišel je čas, da menjam dm600 in čas za nakup mediaplayerja (moj tv-player ne podpira dts, torej moram skos mkv-dts convertirat v mkv-ac3), če stvar deluje, ubijem dve muhi na en mah.

13. svarog

no odgovor sem dobil, ne podpira dts. škoda.
    ga pa podpira azbox
    AzBox Premium HD+
    izkušnje?

14. OldSkul

podpira dts, brez skrbi. Imam vu+ uno in DTS downmix dela. Omogočen je bil nekaj tednov nazaj. Seveda dela tudi na unotu.

Azbox pozabi. To je stara kanta, ki po več kot 2 letih še vedno nima stabilnega softwera (originalni je itak zanič, enigma2 pa ima še vedno težave).
    Odločitev je lahka. VU+ UNO ali Xtrend 5000

15. svarog

aha,a to pride podpora s imigom.
    torej multimedia deluje ok? podnapisi,vsi formati.....

ti imaš solota si mislil ane?

16. OldSkul

sory, imam DUO in ne UNO :)

In ne, multimedija ne deluje dobro, podnapisi sicer delajo, vendar morajo biti kodirani v UTF-8, pa še potem lahko včasih zajebavajo.

Ti sprejemniki niso namenjeni multimediji. Jaz imam za to Apple TV 2 + XBMC.

17. svarog

in kakšen je ta Xtrend 5000, je kar občutno cenejši in za razliko lahko kupim wd live mediaplayer pa to je to.

18. OldSkul

UNO ima več rama, lahko zamenjaš tuner, lahko vgradiš HDD

To so glavne razlike.- Je pa 100EUR cenejši tale 5000

19. svarog

sam pri nas ni tega Xtrend 5000, sem jih gledal na ebayu.
    kaj pa majo gor blachole?

20. sat

sat Početnik

(VU) UNO ima verjetno več podpore in je ta trenutek boljši nakup.

Share This Page