1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

Sprememba gesla sprejemnika

Discussion in 'VU+ sprejemniki' started by OldSkul, Feb 24, 2011.

1. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

Po prvi namestitvi slike je potrebno spremeniti geslo sprejemnika, drugače lahko kdorkoli brez problema vdre v sprejemnik.
    Geslo spremenimo na naslednji način:
    Najprej zaženemo program DreamBox Control Center E2 1.2 in vpišemo vse potrebne podatke, da se program poveže s sprejemnikom (uporabniško ime je root, gesla ni; vpišemo še IP sprejemnika). Nato na levi strani kliknemo gumb "telnet".
    Ko smo enkrat v telnetu, vtipkamo "passwd" (brez narekovajev). Nato vpišemo novo geslo.

To je vse.

2. ufm

ufm Zlatna sredina

Kako to misliš kdorkoli? V domači mreži ali od zunaj? In zakaj bi imel kdo interes, kaj lahko naredi?

3. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

ukrade ti recimo cccam linije...

Evo, tole je iz ECS foruma:

4. Gogo

Gogo Zlatna sredina

Načeloma tudi ne bi smel biti strah pred vdorom če imas dobro nastavljen router, a ne?

5. space

space Zlatna sredina

moj ruter je ok nastavljen pa so mi not vdirali v cccam cfg pa vse pobrisali pa nek tekst napisali brezvezen
    sem bil off 3 dni in sem zgubo ene par clientov,sicer sem jih potem nazaj dobo kr mam maile njihove.

6. Gogo

Gogo Zlatna sredina

NA kateri port pa moraš paziti.....

......v routerju ga enostavno blokiram na IP sptrejemnika in to je to :thumbsup:

7. sidney70

sidney70 Učenik

ftp 21 in http80 ne preusmerjat na dreama ... itaq se lahko lokalno povezes ...

8. Gogo

Gogo Zlatna sredina

Ja to vem, samo a če obstaja še kak ti. backdoor port???

9. sidney70

sidney70 Učenik

taprav heker ti pride noter ...kak SSH ..... samo ne vem zakaj bi to poceli ??? mas pa program, ki ti preskenira vse tvoje cliente in ugotavlja varnost njihovih sprejemnikov ... mislim, da je mel to gboxsuite (al nekej podobnega) zraven ... zato je res najbol spremenit geslo ...

10. sidney70

sidney70 Učenik

11. Gogo

Gogo Zlatna sredina

No porte mam vse zaščitene, razen da me najde kak profič.....to pa je ze druga zgodba......

Share This Page