1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

vu+ sd downscaling

Discussion in 'VU+ sprejemniki' started by svarog, Mar 27, 2012.

1. svarog

svarog Moderator Staff Member

kot ste verjetno ugotovili je slika sd kanalov pri nastavitvi 1080i porazna. rešitev sem našel v Autoresolution:

-potegnite si plugin Autoresolution
    -v a/v nastavitvah nastavite 576i (tako ne bo downscalinga)
    - v Autoresolution nastavitvah nastavite:

a) default
    b) default
    c) 576p
    d) 576p
    e) 576p
    f) HD inter - 1080i
    g) HD deinter - 720p

+ zadnje dve nastavitvi na off

-v Video enhancements nastavitvah ( če nimate tega,bo zopet treba potegnit dol) lahko nastavite par stvari po vašem okusu

in to je to

2. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

Vse lepo in prav, samo en problem je in to precej moteč. Ko greš iz SD na HD kanal, televizor preklopi na višjo loljivost in pri tem za trenutek zgubiš sliko na TVju. Vsaj pa panasonicu je tako. Tudi zato tega vtičnika ne uporabljam.

3. svarog

točno tako. samo nevem kaj bi bila bolša rešitev. slika na plazmi 50 ob narobnih nastavitvah ni gledljiva. je tudi res, da gledam pretežno hd,ampak vseeno

4. ufm

ufm Zlatna sredina

Jaz pa imam občutek, da je slika tudi SD lepa. In v čem naj bi bila razlika?

5. svarog

pri meni je žalost :) seveda na 1080i
    drugač pa je slika na vu+ odlična

6. ufm

ufm Zlatna sredina

Ali imaš LCD ali PLAZMO?

7. svarog

plazma

8. Gogo

Gogo Zlatna sredina

Nisem preverjal tvojih predlogov svarog, ker sem še zadovoljen z SD sliko(vsaj meni se tako zdi kot "ufm"ju)
    Mam tudi Panasonic-ovo plazmo, je pa tudi res da gledam predvsem HD kanale in kljub temu mi je SD O.K.

Sem pa pred časom bral da je pri VTi image 3.2 malenkost slabša slika

Mogoče pa so napačne nastavitve na TVju in ne v VU+

9. snake561

snake561 Početnik

Res hvala za tip. Super zadeva tole, saj je bila prej slika slabša kot na prejšnjem sprejemniku preko scart kabla.

10. svarog

meni pomaga samo to. nastavitve na tv so ok. edino nadležno je,ko ti menja resolucijo. traja pribljižno 2s, vendar je slika zmeraj optimalna.

Share This Page