1. Welcome to brand new satellite community! Join now if you want to enjoy in discussions and participate in contests where you can earn awards.
    Dismiss Notice

VU+ Solo2

Discussion in 'VU+ sprejemniki' started by lovrencan, Jan 22, 2013.

1. lovrencan

lovrencan Početnik

Bil sem izzvan, da naj odprem temo o Solo2, kjer boste lahko izvedeli več o samem sprejemniku.
    Nekakšnega review-a ne mislim pisat, saj je tega več kot dovolj na spletu.

V kolikor Vas zanimajo določene stvari pa bom poskusil čim bolj odgovoriti na vaše vprašanje.

Izvolite. :?: :!: :?:

2. humaxboy

humaxboy Učenik

Če smem biti prvi...po začetni euforiji okoli novega sprejemnika, mislim, da so stvari postavile tam kjer morajo biti in šele zdaj prihaja na površju dejanski problemi, zagate in ostale zadeve. Hitrost sprejemnika itak vsi hvalijo, v sorodnem forumu se je ravno vnela debata o tem da ima solo2 slabšo SD sliko kot recimo DM 800 a boljšo HD sliko. Okoli občutljivosti tunerja dobivam različne informacije, tako da še zdaj ne vem, ali je recimo bolj občutljiv od mojega Uno-ta ali ne. Ali lahko nadomesti Solo2 mojega xtremerja je spet zgodba zase. Zame osebno trenutno ni razloga oz. premalo argumentov je na voljo da bi menjal. Pri tebi pa si predstavljam da gre za velik preskok, v to sploh ne dvomim. Verjetno so mnogi radovedni na te malenkosti, ki jih le težka izbrskaš drugje po forumih. Paralele z DM800 pa tudi verjetno ne bi bile slabe...
    Pa še nekaj : openpli je zame osebno itak alfa & omega. A nekako za solo2 ni še to tisto tapravi, ne delajo osnovne zadeve, ker so zadeve še menda nedozorele in potrebujejo čas da naredijo enkraten image kot laufa sedaj pri meni na UNo.

Humaxboy

3. lovrencan

lovrencan Početnik

Ok,
    Kar se tunerja tiče jaz nimam problemov, res pa je da imam samo 28.2 in twin LNB.
    Paralela z DM800, je ni, ker je v vseh pogledih VU+ za par razredov boljši.

Slika na SD, HD, v nobenem primeru se ne more primerjat s DVB-T2 ali DVB-S2 tunerjem v Panasonic TV. Boljše je pač to, da omogoča IPTV in CCcam.

Kolikor jaz uporabljam xtreamer, mi VU+ nadomešča vse funkcije in presega mrežno povezavo.
    v LAN je hitrost cca 20MBps WAN pa kolikor linija dopušča.
    To je v primerjavi z xtreamerjem velika razlika. Dejstvo pa je da je xtreamer namenjen predvajanju filmov in ima posledično zato večjo in boljšo kodek podporo.

Airplay nisem testiral, ker imam apple tv3
    Transcoding nisem testiral, ker me enostavno ne zanima.

4. svarog

svarog Moderator Staff Member

Važno je, da vrti standardne avi in mkv(720p,1080p,dts, ali pa saj dts downmux) formate. Vsi scenski ripi so v standardnih formatih videa in audia, kaj rabiš neke eksotične ripe!!!Da ga lahko povežeš na komp in z njega pobiraš filme/serije in najbolj pomembna stvar: ali ima možnost iskanja podnapisov ali mora biti isto ime?

Slika sd je tko ali tko polom(na moji plazmi 50), pa če ga vrtiš na vu+,dm ali lg. Saj imamo hd :)

Alfa in omega za unota je Blackhole, pa se lahko postavite na glavo. :p Pa še stotič napisano: z zadnjim popravkom fpga 4,5 in bh moj uno deluje perfektno. Ga bom pa prodal, če se pokaže, da lahko solo2 opravlja osnovno predvajanje xtremerja! Aja kako pa je z youtubom??

5. makomako

makomako Početnik

V čem pa je problem pri uno-tu glede predvajanja formatov. Meni je do zdaj še vse delalo avi in mkv, tudi do 1080p z dts, kar sem dol iz partisa potegnil.

6. Zmaki

Zmaki Učenik

Tudi x264 - 9 reframes?

Vprašam, ker še nisem spoznal železnine, ki bi to prebavila.
    PC z brezplačnim x264-avc to prežveči BP.

7. humaxboy

humaxboy Učenik

Prvič in edinokrat ko sem probal en običan avi, ni šlo. Probal drugič tudi ni šlo gladko, na koncu obupal. Še vedno mi je ljupši Xtreamer v1, ki mi je do sedaj prežvečil prav vse.
    Danes so mimogrede izdali nove driverje za vse modele.

20130125
    - Improve vtuner performance.
    - Fix USB DVB-S/S2 vtuner lock failure problem.

Je kdo že opazil kakšno razliko ? Glede na to da so izdali driverje za vse modele (Duo, Solo, Solo2, Ultimo in Uno) ali to pomeni, da so v vseh modelih isti tunerji notri vgrajeni ?
    Sam probam zvečer, pa poročam če je kaj novega.

Humaxboy

8. OldSkul

OldSkul Administrator Staff Member

vtuner se tiče USB zunanjih kanalnikov ... kar je seveda dobro, ker vu+ je imel težave na tem področju

9. lovrencan

lovrencan Početnik

@Zmaki, daj mi en sample tega tvojega videa...

Probal sem 4k (40mbps) mp4 pa je predvajalo samo zvok, medtem ko je xtreamer freeznil tako globoko, da se mu moral vzet napajanje.

10. Zmaki

Zmaki Učenik

4k mp4? Bi prav rad videl vzorec. Prosim, daj ga na en upload.

Trenutno nimam nobene MKV 9 Re Frames, samo 4.
    Obljubim, da bom dal link do prvega torrenta, ki ga vidim.

11. Zmaki

Zmaki Učenik

12. lovrencan

lovrencan Početnik

http://www.partis.si/torrent/podrobno/258012

13. lovrencan

lovrencan Početnik

Share This Page